Stavební detaily

Konečně zaklopeno DHF deskou!
Jsme si vědomi nejrizikovějšího místa domu - střechy. Proto nyní čekáme na autorizovanou firmu, která zhotoví střechu včetně klempířských prvků. 

Je pro nás důležité, aby zákazník dostal co nejlepší komfort pro bydlení. Proto dům "WOODCUBE" je vybaven nejnovější rekuperační jednotkou Flair225 od společnosti Brink.
https://www.rojahouse.com/technicke-informace/ 

Je pro nás důležitý komfort pro uživatele a zároveň životní prostředí. Proto jsme se rozhodli použít foukanou izolaci ClimatizerPlus.
https://www.climatizer.cz/foukana-izolace/

Celá stavba je řešena jako difuzně otevřená, jak skladba stěn, tak stropu. U veškerých staveb je důležitá vzduchotěsnost budovy. Proto je velice důležité, aby veškeré spoje (např. mezi OSB...) byly prolepeny kvalitní speciální páskou, která zaručí vzduchotěsnost mezi spoji. 

Na kvalitě použitých materiálů nám záleží!
Proto jsme zvolili německá hliníková okna Heroal. A proč právě hliníková okna? Největší výhodou hliníkových oken je odolnost proti povětrnostním vlivům, minimální opotřebení, pevnost, životnost a v neposlední řadě i design. 

Chceme aby dům "WOODCUBE" byl TOP mezi mobilními domy. Respektive posunuli jsme naši stavbu o level výše. Toto už není mobilní dům, ale dřevostavba, která lze kdykoliv přemístit.
Steico desky, neboli dřevovláknité desky, zvyšují fázový posun - interiér domu se v létě nepřehřívá, zlepší se zvuková izolace stěny, konstrukce je difúzně otevřená a tedy méně náchylná na kondenzaci vodních par. Dále poskytují vysokou stavebně fyzikální bezpečnost.

Nosný rošt je natřený na černo včetně šroubů, aby nic neprosvítalo skrz přiznanou mezeru mezi fasádními latěmi. UV stabilní fólie je samozřejmostí, která pomáhá chránit samostatnou stavbu proti vlhkosti a zároveň umožňuje průnik vodních par směrem ze stavby do  exteriéru.
Pro dřevěnou fasádu jsme zvolili to nejlepší sibiřský modřín. Dbáme na veškeré detaily: šrouby nerezové, hlavičky zároveň s latěmi, aby se nedostávala voda do struktury dřeva a samozřejmostí jsou veškeré vruty v jedné lajně. 

Ve všech vnitřních příčkách jsme použili dvě vrstvy sádrokartonu o rozměru 2x12,5mm. Díky tomuto detailu mají stěny vyšší pevnost, vyšší odolnost vůči mechanickému poškození a neposlední řadě lepší akustické vlastnosti. 

Pevná půda pod noha je základ ! Dokonale tuhá podlaha pro příjemný pocit. Žádné pružení, vrzání a jiné nepříznivé pocity. 

Podlahové topení od firmy Raychen v koupelně a na chodbě. Díky samoregulačním kabelům nejste omezeni prostorem, kam umístit nábytek. Kabel automaticky rozpoznají v jakých místech mají topit a kde je to zbytečné (např. pod skříní).