Náš příběh

Náš projekt začal obyčejnou myšlenkou - zakoupit nový mobilní dům (mobilheim), který bude splňovat plnohodnotné bydlení a zároveň bude mít atraktivní design.

Začali jsme hledat takovýto dům u českých prodejců, kteří na svých stránkách často uvádí, že dům lze jednoduše usadit, kdekoliv zákazník chce, nepotřebuje stavební povolení a je možné ho bez problémů celoročně užívat a bydlet v něm. Bohužel tyto informace, jak jsme ihned poté zjistili na stavebním úřadě, nejsou pravdivé a mnoho zákazníků svůj zakoupený dům nemůže používat ani pro rekreační bydlení, natož k trvalému bydlení. Někteří jsou tak nuceni stavbu odstranit, jiným se podaří stavbu zkolaudovat například jako sklad na ovoce či nářadí, což opravdu není ideální řešení.

Na mobilní domy je pohlíženo v podstatě stejně jako na kteroukoliv jinou stavbu.

Domy musí splňovat minimální světlou výšku, minimální šířku chodby, velikost dveří, velikost jednotlivých pokojů, vhodnou skladbu stěn se zateplením, vhodné topení, rekuperaci a další.

Jakmile jsme se u jednotlivých prodejců začali dotazovat, zdali jejich produkty tyto podmínky splňují, řada z nich s námi přestala komunikovat, jiní nám sdělili, že stavbu máme na pozemek usadit bez kontaktování úřadů a používat ji takzvaně "načerno". V mnoha diskuzích jsme našli dotazy a negativní zkušenosti zákazníků, kteří danou problematiku přímo zažili nebo hledali vhodné řešení.

Dále jsme zjistili, že nalézt dům se zajímavým designem není vůbec jednoduché. Domy nejsou často ekonomicky ani prakticky dobře řešené - topení je většinou řešeno elektrickými přímotopy, v letním období se přehřívají, jelikož výrobci nepoužívají vhodné izolační materiály a jejich tloušťky.

To vše nás vedlo k rozhodnutí začít vyrábět a nabízet vlastní mobilní domy, které budou odpovídat našim požadavkům a splňovat vše potřebné. Spojili jsme se s architekty, projektanty, truhláři, staviteli... Několik měsíců jsme strávili projektováním, výběrem vhodných materiálů a technologií a díky tomu jsme se mnohé naučili a vytvořili domy, které Vám nyní nabízíme.

Domy, které splňují energetické i stavební požadavky a lze je zkolaudovat pro trvalé či rekreační bydlení.

Domy, na které hypotékou dosáhnou i mladší páry.

Domy, které si zakoupíte pro víkendové pobyty na horách či u vody.

Domy, které můžete pronajímat ve svém campu či na svém pozemku

Domy, které v případě prodeje můžete nabídnout zájemci na druhé straně naší republiky.

Zkrátka domy, které se nebudete bát zakoupit a ve kterých budete rádi trávit čas.