Časté dotazy

Časté dotazy k našim domům


1) Proč naše prefabrikované mobilní domy?

Naše domy disponují atraktivním designem a kvalitním zpracováním. Nešetřili jsme na použitých materiálech ani na technologiích. Domy byly navrhovány tak, aby byly co nejvíce ekonomické a šetrné k životnímu prostředí.

Nespornou výhodou je opakovatelná mobilita, díky které můžete dům kdykoliv přemístit na jiné místo. Díky dodržení všech legislativních požadavků jsou domy univerzální a můžete je použít k jakýmkoliv účelům.


2) Potřebuji stavební povolení?

Na internetu můžete nalézt mnoho nepravdivých informací ohledně usazení mobilního domu bez nutnosti stavební povolení, tato informace není zcela pravdivá. Bohužel se nelze vyhnout návštěvě stavebního úřadu.

Vždy záleží na konkrétní lokalitě, kde bude umístěná stavba. Ve většině případů bude pohlíženo na mobilní dům jako na klasickou stavbu, pro kterou je potřeba "ohlášení stavby" (zjednodušený a zrychlený proces stavebního povolení). Za určitých okolností lze stavbu umístit pouze na základě "územního souhlasu". Nicméně nejprve je vždy nutné záměr projednat s místním stavebním úřadem.

Víme, tento proces vypadá na první pohled složitě, proto spolupracujeme s projekční kanceláří, která se přímo zaobírá touto problematikou. Pokud budete mít zájem, lze se obrátit na projekční kancelář, která Vám vše vysvětlí a stavební řízení vyřídí za Vás.


3) Jsou naše domy vhodné k celoročnímu užívání?

Ano, naše domy splňují veškeré potřebné parametry pro celoroční užívání. Veškeré domy splňují energetickou třídu B pro rok 2022 a díky použitým technologiím jsou domy komfortní pro celoroční bydlení.


4) Lze naše domy zkolaudovat k trvalému bydlení?

Ano, domy splňují veškeré technické požadavky a normy pro klasické rodinné domy, tedy stavby určené k plnohodnotnému trvalému obývání a kolaudaci.


5) Můžu mít v mobilním domě nahlášené trvalé bydliště?

Ano, za předpokladu, že je dům zkolaudovaný a má přiřazené číslo popisné (číslo popisné získáte při kolaudaci domu).


6) Jaká sazba DPH bude použita při pořízení domu?

  • Snížená sazba DPH 15%
    pokud výrobek bude sloužit k bydlení, lze uplatnit sníženou sazbu DPH.
  • Standartní sazba DPH 21%
    Bude uplatněna v ostatních případech

7) Lze využít hypoteční úvěr na financování domu?

Ano, na naše domy lze si vzít standartní hypoteční úvěr jako na klasické rodinné domy.

Pokud bude chtít jsme Vám schopni doporučit našeho finančního poradce, který se vším poradí a pomůže vyřídit potřebné. Dům byl také odhodnocen bankovním znalcem.


8) Jak a kdo řeší připojení na inženýrské sítě?

Kupující je povinen připravit připojení na inženýrské sítě na vlastní náklady. Naše domy dodáváme kompletně připravené k napojení na standardní přípojky na inženýrské sítě. Fyzické připojení jsme schopni zajistit včetně potřebných revizí.


9) Jak dlouho trvá vyrobit dům?

Standardně 2 měsíce.


10) Platí se záloha při pořízení domu?

Ne, po udělení souhlasu na stavebním úřadě je s klientem podepsána smlouva. Po uhrazení 100% částky je výroba domu zahájena. Díky tomu jsme schopni dodržet smluvní cenu, která byla stanovena ve smlouvě.


11) Kde se domy vyrábějí?

Naše domy jsou přímo vyráběny v České republice. 


12) Mohu někde vidět vzorový dům?

Ano, v našem showroomu nedaleko Kolína máme vyrobený plnohodnotný vzorový dům s veškerými technologie a vybavením.

Doporučujeme si prohlídku předem zarezervovat telefonicky či emailem.